A terem elsődlegesen dan-felkészítő és instruktori edzésekre lett tervezve. A munkálatok befejezése után még mindig van bőven tennivaló, hiszen a berendezési tárgyak, illetve a tatami megvásárlása igen költséges még egy ilyen kis terem esetében is.
A terem oldalát bepárnafáztuk, amire azért volt szükség, hogy a régi görbe falak helyét végre függőleges falak vehessék át. A legnagyobb megdöbbenésemre volt olyan, hogy a karom simán befért a régi és az új fal között felépített állványzat mögé. Ezután felkerült a falakra a hőszigetelő kristálygyapot, majd a vízzáró gipszkarton réteg is. Már csak a falak festése, glettelése, illetve a talaj parkettázása maradt hátra.
A tatamiknak egy külön kialakított „vályút” hoztunk létre amely kap még egy dobogót, hogy elnyelje a tompítások erejét, és csak ezután kerülnek rá a szőnyegek.
Sajnos ez nem új építésű ház csak átépítés, így az eredeti ház falainak 20-25 %-át megtartottuk és ebből alakítottuk ki a dojot. Ez viszont újabb probléma elé állított minket, mivel ezen falak felhúzásánál az építők a telek vonalát vették figyelembe, ezért sem a párhuzamos sem a függőleges fogalmát nem tekintették irányadónak. Ebből kifolyólag az általunk létrehozott derékszögű "tatami vályú" borzasztóan mutatott amikor a gipszkarton falak elkészültek. Kénytelenek voltunk a precízen kimért "vályúnkat" bebetonozni. Már csak a falak festése, glettelése, parkettázása maradt hátra, illetve megfelelő ajtóval kellett még ellátni a termet.
Az elkészült ajtó: 2012.09.14 |
Nem kis szerencse és szervezés árán alkalmam nyílt jó áron 1m*1m-es tatamikat beszereznem. Igaz. hogy használtan sikerült hozzájutnom, de így az eredeti vételár töredékéért megvolt az egyik legköltségesebb alkotóeleme az edzőteremnek. Ezeket a matracokat újra kell majd "húznom " mert az eredeti bevonat több helyen megrepedezett.
Mivel a "vályút" muszáj volt bebetonozni, felmerült a nagy kérdés, hogy az esések tompításához tervezett "dobogót" , hogyan helyettesítsem. Hosszas keresgélés után sikerült találnom a tatami anyagához hasonló rugalmas szivacsos anyagot. Ezzel az anyaggal borítottam be a terem alját, majd szépen elkezdtem felhelyezni a tatamikat az anyagra.
Tompításnak szánt anyag a felületen 2013.10.02 |
Megpróbáltam a szőnyegeket úgy helyezni, hogy minél kevesebbet keljen megvágni belőlük (a rombusz alakú szoba miatt). Amikor ezzel megvoltam mehetett a tatami vágás. Nem vagyok ebben a dologban annyira otthon, a házi barkácskészletem pedig nem éppen a nagyüzemi tatamivágások céljából lett "felhalmozva", de nagy lelkesedéssel "vágtam" bele a dologba.
Féltem, hogy csak felesleges koszt és munkát csinálok magamnak, de a kezdeti próbálkozás ellenére mégis sikerült számomra elfogadható eredményt elérnem. Ahogyan a képen is látható némi tartalék tatamit is felhalmoztam hátha nem lesz elég az amúgy sem nagy, csupán 20 m2 es terembe.
Kipótolt részek 2013.10.04 |
A fűtőtest kivételével ezek a kiadások eltörpülnek az eddigi befektetésekhez képest azért bizakodóan nézek a jövőbe és szeretném minél hamarabb elkezdeni rendeltetésének megfelelően használni a termet.
Aktuális állapot a régi tatamikkal 2013.10.04 |
folytatás következik.......
Aikido oktatás: www.aikidodojo.hu
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése